• A-G
  • H-N
  • O-U
  • V-Z
Last Name First Name Company City
Cert Period
Adler John Chester
2016-2018
Aiken Evan Fairfax
2015-2017
Allard Dennis AMP Timber Harvesting Inc. Springfield
2018-2020
Atwood Bill Waterbury
2015-2017
Audy Mark M&M Logging Mt. Tabor
2014-2016
Barlow Ben Shelburne
2015-2017
Bean Jason Peacham
2018-2020
Berry Russell Lyndonville
2017-2019
Bessette David Williston
2017-2019
Birdsall David Middletown Springs
2016-2018
Blake Kevin Blake Brothers Logging Newport
2016-2018
Boozan Jon Boozan Tree Service Bradford
2017-2019
Brennan Kyle Putney
2017-2019
Brown Betty Granby
2016-2018
Brown Larry M. Granby
2016-2018
Brown Ray Lancaster
2016-2018
Brown Robert W. Rutland
2015-2017
Brown Todd S. Newfane
2016-2018
Brown II Larry Lunenburg
2016-2018
Campbell Gregg Franklin Forests Inc. Richford
2016-2018
Clairmont Leroy Arlington
2015-2017
Clements David Bradford
2017-2019
Cleveland Tim Hardwick
2018-2020
Cloud James Reading
2017-2019
Cota Wayne Weston Pulpwood Sales, Inc Essex Jct.
2018-2020
Crafts Adam Wolcott
2017-2019
Crandall William Peru
2016-2018
Currie Mike Currie Logging W. Charleston
2016-2018
Dan Pepin Newport
2017-2019
David Murray Sheffield
2015-2017
Davis Arthur Franklin
2015-2017
Davis Ken Hardwick
2016-2018
deNagy George Topsham
2017-2019
Dence David Jr. Bennington
2014-2016
Drown Russell Danville
2017-2019
Duquette Ray Wells
2018-2020
Edwards Doug Enosburgh
2017-2019
Emerson Philip Topsham
2017-2019
Evans Marc WhiteHall
2016-2018
Felion Justin Bomoseen
2015-2017
Felion Jr. Lawrence Leicester
2014-2016
Fielder Francis Goshen
2015-2017
Fields Robert A. Johnsons Co. Bristol
2018-2020
Fise Chris Colebrook
2014-2016
Fisher Jason Groton
2016-2018
Fitzgerald Jeremie Huntington
2016-2018
Foster Tom Morrisville
2016-2018
Fournier Paul Paul Fournier Logging Hinesburg
2014-2016
Frederick Ira Wallingford
2014-2016
Frederick Jonathan Wallingford
2014-2016
Frederick Paul VT Dept. of Forests Parks & Rec. Montpelier
2016-2018
Freitag Gabe Brookfield
2016-2018
French Scott John g. French & Sons Trucking Cambridge
2014-2016
Furgat II Paul Rockingham
2015-2017
Gagnon Robert Norton
2017-2019
Galbreath Steve Twin State Forestry Ascutney
2016-2018
Gardner Mark Shaftsbury
2016-2018
Gardner Milt Bennington
2015-2017
Gervais Josh Enosburg
2016-2018
Gilman James GPH LLC Lyndonville
2015-2017
Goodrich II Palmer Chester
2017-2019
Gregoire Matthew Enosburg
2017-2019
Gregorek Tyler Bradford
2017-2019
LastName
First Company City
Cert Period
Hallstrom Rich Barre VT 05641
2014-2016
Hartshorn Paul Waitsfield
2017-2019
Harvey Dakota Castleton
2016-2018
Haskins Gregory Lawrence White Construction Jamaica
2017-2019
Havrelukt Trevor Jacksonville
2017-2019
Hawkins Tim Whitehall
2017-2019
Hayes John Milton
2015-2017
Heath Jason N. Hydepark
2015-2017
Hewitt Michael Mike Hewitt Logging Woodstock
2016-2018
Hill, III Warren Greensboro
2014-2016
Hill, Jr. Warren Greensboro Bend
2014-2016
Hutchins Randy R. Hutch Logging Hydeville
2016-2018
Inkel Normand Albany
2018-2020
Jenks Charles Jenk's Boys Firewood Shaftsbury
2016-2018
Kidder Dylan Newbury
2017-2019
Kilburn Chris Eden
2015-2017
King Michael Saxtons River
2017-2019
King Steven Putney
2017-2019
Kinney Jacob Putney
2017-2019
Kurjiaka Raymond Londerry
2018-2020
Kurjiaka TJ T-K Trucking Londonderry
2017-2019
Lafoe Brian Orleans
2016-2018
Lafoe Rick Orleans
2016-2018
Lamoureux Parker Benson
2015-2017
Lampe Rod Putney
2017-2019
Langmaid Jake Danville
2017-2019
Lapierre Gary Twin State Forestry Perkinsville
2016-2018
LaPorte Richard Rick LaPorte - Logging N. Chittenden
2016-2018
Lathrop Jason Bristol
2015-2017
Lathrop Justin Bristol
2015-2017
Leavitt Kevin Belvidere
2017-2019
Lefaivre Donald Lefaivre Logging Lyndonville
2017-2019
Lehning William Bradford
2017-2019
Leitner Grahm Waterbury
2015-2017
Lemieux Michael R. Mike Lemieux Logging Inc. St. Johnsbury
2016-2018
Lemieux Zeb St. Johnsbury
2016-2018
LeRoy Kevin Hartford
2014-2016
Lewis Brett B & J Wood Strafford
2016-2018
Lincoln Sam Randolph Ctr.
2015-2017
Lowell Jason Hardwick
2017-2019
Lynch Gary Gary P. Lynch - Logger Ascutney
2016-2018
Maclure Yves Maclue's Logging Newport
2016-2018
Mann Ward Mill River Lumber Forestdale
2014-2016
Marble Matt Morrisville
2016-2018
Marble Roy Morrisville
2016-2018
Marino Michael Michael Marino, Forester Waitsfield
2014-2016
Martens Caleb Andover
2017-2019
Martens Daryl Andover
2016-2018
McGovern Andy East Thetford
2017-2019
McGraw Pam Wentworth
2016-2018
McKay Patrick Orleans
2014-2016
Mclellan Mark Bristol
2017-2019
Melendy Christopher Bristol
2015-2017
Michalski John Danville
2015-2017
Moore Donald Barnet
2015-2017
Morehouse Ceylon Concord
2016-2018
Morehouse Robert Concord
2016-2018
Moulton Britt West Charleston
2016-2018
Moulton Jerry Derby
2016-2018
Moultroup Mark Richmond
2016-2018
Newton Steve Wells
2016-2018
LastName First Company City
Cert Period
O'Keefe Tom Essex Jct.
2017-2019
Parker Stanton Brian Lafoe Logging Morgan
2016-2018
Parker William AMP Timber Harvesting W.Townshend
2015-2017
Patten Steve Concord
2016-2018
Pepin Holly Newport
2015-2017
Perkins Dana Granby
2016-2018
Perras Kirt Morrisville
2015-2017
Peters Bernard Irasburg
2018-2020
Plumb Chris Plumb Lumber Company Andover
2015-2017
Poczobut Jeff W. Rutland
2017-2019
Potter David Sharon
2017-2019
Pouliot Joe Orwell
2016-2018
Pratt Kyle Jericho
2015-2017
Preston Adam Waitsfield
2017-2019
Rawson Mike Brandon
2016-2018
Reynolds Scott Milton
2015-2017
Rhoades Clifton Rhoades Logging Randolph
2017-2019
Rhoades Daniel Rhoades Logging Randolph
2017-2019
Richardson Bruce Stamford
2016-2018
Riendeau Dylan Lyndonville
2017-2019
Riendeau Gerard Lyndonville
2015-2017
Riendeau Kevin Wheelock
2017-2019
Riendeau Paul Lyndonville,
2017-2019
Riendeau Richard Danville
2017-2019
Riendeau Russell Lyndonville
2017-2019
Rivers Mark Allard Lumber Co. Brattleboro
2016-2018
Roy Claude Whitefield
2014-2016
Rubinfeld Ben Bradford
2017-2019
Russo Gabe Southwind Forestry Pawlet
2016-2018
Sabourin Gary State Lands Forester Montpelier
2016-2018
Sears Logan Westminster
2017-2019
Secoy John Manchester Center
2014-2016
Seeley John Middlebury
2016-2018
Smith Brien Chester
2015-2017
Taft Justin Island Pond
2016-2018
Tatro Mike Stamford
2017-2019
Thayer Jeff Milton
2014-2016
Thurston Everett N. Clarendon
2018-2020
Toppin Bob Rutland Plywood Ira
2018-2020
Towslee Charles Manchester Ctr
2015-2017
Trombley John Castleton
2015-2017
Trombley John Castleton
2016-2018
LastName First Company City
Cert Period
Van Wyck Issac Vergennes
2016-2018
Waite Brett Bruce Waite Logging Inc. Pawlet
2014-2016
Waite Bruce Bruce Waite Logging Inc. Dorset
2016-2018
Wheeler Tom Island Pond
2016-2018
White Jacob Danby
2016-2018
Whitehill Dennis Whitehill Firewood Waterford
2016-2018
Wolstenholme Keith East Thetford
2016-2018
Wood Dan Global Timber Arlington
2018-2020
Yager Thomas The A. Johnson Company Waltham
2017-2019
Zambon Glenn Newbury
2016-2018
Zambon Scott Newbury
2016-2018
Zambon Tyler Ascutney
2016-2018